Göz kapakları, yaşın ilerlemesiyle ve belirlin dış etkenler nedeni ile düşmektedir. Bu durumdan şikayetçi olan kişiler, göz kapağı estetiği ile göz kapaklarını kaldırarak daha keskin bakışlara sahip olmaktadır.

Göz Kapağı Düşüklüğü Nedir?

Göz kapağı düşüklüğü, bazı dış etkenlerden ya da doğuştan gelen bir rahatsızlıktır. Bu gibi bir durumda göz kapağı gözün renkli kısmını bir milimetreden daha fazla kapatmaktadır.

Göz Kapağı Düşüklüğü Neden Olur?

Göz kapağı düşüklüğü, genetik görülen bir durumdur. Bu hastalık genellikle anne karnında iken göz kapağını tutan kısmın gelişmemesi nedeni ile meydana gelmektedir. Göz açılmaya çalıştığı zaman düşüklük olan kapak, diğer göze oranla daha az açılacaktır.

Göz Kapağı Yaşlanma Belirtileri Nelerdir?

Yaşın ilerlemesi ve genetik etkenler nedeni ile göz kapakları düşmeye başlamaktadır. Düşen göz kapakları, kirpikler üzerine ağırlık yapmaktadır. Ya da belirli genetik nedenler ile göz kapakları buruşmaktadır.

Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti) Sonrası İyileşme Süreci

Göz kapağı düşüklüğü, çoğu kişinin dert ettiği bir hastalıktır. Özellikle belirli bir yaşı doldurmuş olan kişiler, göz kapağı estetiği ile göz kapaklarını kaldırmaktadır. Bu işlem ile göz kapakları daha gergin ve kalkık durmaktadır.

İşlem kısa bir süre içerisinde gerçekleşmektedir. İşlem sonrasında ortaya çıkan belirtiler ve şişlikler, göz kapağı estetiği sonrasında bir haftada geçmektedir. Kişiler 10 gün sonra makyaj yapmaya başlamaktadır.

Gıdı Estetiği Nedir? Neden Sarkar?

Boynun altında, gıdı kısmında biriken yağlar bir süre sonra sarkmalara neden olmaktadır. Fazla kiloya ve kalıcı yağlara sahip olan kişiler, gıdı liposuction tedavisi ile yağlarından kurtulabilmektedir.

Gıdı Estetiği Kimlere Uygulanır?

Bu işlem genellikle gıdı kısmında fazla yağdan sarkma oluşan kişilere uygulanmaktadır. Bu bölgedeki yağlar kalıcı olabilmektedir ve herhangi bir gıdı liposuciton işlemi uygulanmadan gitmeyebilir.

Gıdı Estetiği Hangi Durumlarda Gereklidir? İyileşme Süreci Nasıldır?

Gıdı bölgesinde sarkma olan, kilo vermesine ve diyet yapmasına rağmen gıdı bölgesindeki yağları gitmeyen kişiler gıdı liposuction işlemi yaptırabilmektedir. Bu işlem ile daha keskin bir çene hattına ve belirgin bir yüz şekline sahip olabilirsiniz.

Lift Mini Yüz Germe Ameliyatı Nedir?

Lift mini yüz germe işlemi, yüz kısmında az sarkması olan kişiler için uygun bir tedavidir. Bu işlem ile hafif sarkmış olan cilt, yukarı doğru çekilmektedir ve fazlalık olan cilt dokusu alınmaktadır.

Lift Mini Yüz Germe’nin Avantajları Nelerdir?

Lift mini yüz germe işlemi için kulak arkasında ya da boyun kısmında herhangi bir kesi olmamaktadır. İzler, kulak içine ve saç sınırı gibi bölgelere saklanmaktadır. Daha kısa çizikler ile işlem gerçekleşmektedir. Kesilen yerlerden içeri girilerek doku yukarı doğru çekilmektedir.

Mini Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Bu işlem için kulak memesinin ön tarafından başlanarak kulak içine gizlenen ve saçlı deri kısmına kadar bir kesik açılmaktadır. 5 – 7 santimlik bir kesi ile yapılan mini yüz germe işlem ile cilt altındaki sarkmış olan yağ tabakası yukarı doğru çekilmektedir.

Mini Yüz Gerdirme Ameliyatı ile Neler Düzeltilir?

Yüzünde orta ya da az derecede sarkma olan kişiler için oldukça faydalı bir estetik ameliyat olan mini yüz germe, genellikle belirli bir yaşa gelen ve cildinde sarkmalar oluşan kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Bu işlem sırasında kaş kaldırma, gözaltı torbaları veya elmacık kemiklerine de yağ enfeksiyonu yapılmaktadır. Sizde mini yüz germe ameliyatı ile daha genç ve daha gergin bir yüz yapısına sahip olabilirsiniz.