KKTC (İGFA) – Sibel Tatar’ın açılış konuşmasını yaptığı Girne’de gerçekleştirilen çalıştayda, aile içi sıkıntılar ve boşanma nedenleri ele alındı.

Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Müdürü İbrahim Benter ve Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri’nin de birer konuşma yaptığı çalıştayda konuşan Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ise ailenin, toplumun temel taşı olduğunu dile getirerek çalıştayın hayat bulmasına katkı sağlayanlara teşekkür etti.

Kıbrıs Türk toplumunun, varoluşundan bugüne milli mücadele dönemi de dâhil olmak üzere her zaman aile yapısına, çocuklarına, çocuklarının eğitimine büyük önem verdiğini anımsatan Tatar, Kıbrıs Türk toplumunun da bugünlere gelmesindeki en önemli etkenlerden birinin, sağlam aile yapısı olduğunu dile getirdi. Tatar, son 5 yılda kamu sınavları ile devlete giren öğretmenlerin büyük çoğunluğunun kadın olduğunu belirterek, kadınların sadece kendi evlatlarını değil, okullarda da çocukları eğittiğini anlattı.

Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Müdürü İbrahim Benter ise yaptığı konuşmada 450 yıl önce ninelerimiz ve dedelerimizin dünyaya örnek olduğunu, vakıfların hâlâ atalarının geleneğini devam ettirdiğini anlattı. KKTC’de aile kurumunu desteklemeye yönelik bu gibi çalışmalara katkı koymaya devam edeceklerini de ifade etti.