KKTC (İGFA) – Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Müfit C. Yenen, ateşli silah yaralanması nedeniyle Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’ne getirilen Halil Falyalı ile ilgili açıklamada bulundu.

Başhekim Prof. Dr. Müfit C. Yenen, “KKTC saatine göre saat 19:45 itibariyle vücudunun pek çok noktasında ateşli silah yaralanması ile Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’ne getirilen Halil Falyalı, hastanemizin; kardiyoloji, acil tıp, anestezi, kalp ve damar cerrahisi, genel cerrahi ve beyin cerrahisi uzmanlarından oluşan ekibi tarafından gerçekleştirilen bütün müdahalelere karşın hayatını kaybetmiştir” dedi.

HALİL FALYALI KİMDİR?

Halil Falyalı, Kıbrıslı Türk iş insanıdır.

Les Ambassadeurs Hotel’in sahibi Halil Falyalı, iddialara göre KKTC’de 40 milyon pound değerindeki illegal kumar pazarının da hakimi.

Falyalı’nın ABD tarafından kara para aklama ve uyuşturucu ticareti nedeniyle arandığına dair haberler basında yer almıştı. Bu iddiaların üzerinden aylar geçtikten sonra, Falyalı hakkında Kıbrıs mahkemelerinde farklı bir sebeple arama kararı çıkarılmıştı. İş insanının kumarhanesinde çalışan bir kişiyi, kasadan izinsiz para aldığı iddiasıyla önce alıkoymak, ardından darp etmek ve zorla vekalet imzalatmak suçlamasıyla 7 Ekim’den itibaren aranan Falyalı, 14 Ekim’de beraberinde üç zanlıyla birlikte teslim olmuştu.

Sedat Peker’in videolarında ileri sürdüğü iddialarla da gündeme gelen KKTC’li iş insanı Halil Falyalı, Instagram hesabından yaptığı bir paylaşımla serbest kaldığını duyurmuştu.