İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) Başkan Yardımcısı ve Yeni Dönem Başkan Adayı Çetin Tecdelioğlu, alüminyum sektöründe temsiliyeti artırmak için Ticaret Bakanlığı nezdinde çalışmalar yapacaklarını açıkladı.

İSTANBUL (İGFA) – İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) Başkan Yardımcısı ve Başkan Adayı Çetin Tecdelioğlu, İDDMİB YK Üyesi Ayhan Yerebakan ve GALSİAD Başkanı Celalettin Kırboz’un öncülüğünde sektör temsilcileri, alüminyum istişare toplantısı için bir araya geldi.

Yeni dönemde dünyadaki fırsatları yakalamak için alüminyum komitesi kuracaklarını söyleyen Çetin Tecdelioğlu, alüminyum sektöründe temsiliyeti ve katma değerli ihracatı artırmak için yeni dönemde birçok projeleri olacaklarını kaydetti. Ticaret Bakanlığı nezdinde Birlik olarak sektör temsiliyetini artırmak adına alüminyum komiteleri kurma taleplerini ileteceklerini belirten Tecdelioğlu, “Dünyada oluşan fırsatları yakalamamız için kurulacak bu komite büyük önem taşıyor. Sektörümüz için her zaman çalışmaya devam edeceğiz” dedi.