Yaklaşık 5 milyon kişiyi ilgilendiren ve yıllardır bir türlü çözülemeyen Emeklilikte Yaşa Takılanlar’ın sorunu ile ilgili çok önemli bir gelişme yaşandı. EYT sorunu çözülüyor. EYT platformu TBMM’de AK Parti ve MHP heyetiyle görüştü ve ilk kez EYT’liler bu konuda net bir tarih aldı. AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu EYT sorunun çözüleceği tarihi net olarak açıkladı.

Yıllardır Türkiye’nin kanayan yarası haline gelen ve milyonlarca insanın mağdur edildiği Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Yeni Şafak’ta yer alan habere göre EYT sorunu için hükümet yetkilileri bu kez tarih verdi.

Çarşamba günü EYT’ye ilişkin federasyon ve platform temsilcilerinden oluşan bir heyet, TBMM’de AK Parti ve MHP’nin kapısını çaldı. EYT temsilcileri AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu ve MHP Grup Başkan Vekili Erkan Akçay ile ayrı ayrı görüşerek, çalışmalara ilişkin nabız yokladı ve sorunlarını iletti.

EYT’liler, 8 Eylül 1999’da getirilen yaş şartıyla mağdur edildiklerini hatırlattı. Edinilen bilgilere göre, sözleşmeli personel konusunun ardından gündeme alınacak olan EYT sorunu, 2022 yılı içerisinde çözülecek.

Ziyarette Akbaşoğlu’nun “İlk iki mesele olan asgari ücret ve memur maaşlarını çözüme kavuşturduk. Üçüncü mesele olan 3600 ek göstergeyi şu an hallediyoruz. Sonra dördüncü mesele olan sözleşmelilerin kadroya geçirilmesinden sonra 2022 yılı içerisinde EYT’liler sorununu halledeceğiz” dediği öğrenildi.