BURSA (İGFA) – BEBKA; Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı önderliğinde, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ve WORLDEF iş birliğinde E-Ticaret Eğitimi’ne ev sahipliği yapmaya başladı. 6 gün sürecek eğitim, teorik ve uygulamalı şekilde yürütülecek.

Dijital teknolojiler çerçevesinde gelişen ve pandemi ile birlikte büyüyen e-ticaret hacminin yetişmiş ve donanımlı işgücü ihtiyacını artırdığını dile getiren BEBKA Genel Sekreteri M. Zeki Durak, e-ticaret faaliyeti yürüten iller sıralamasında yüzde 4 ile 4. sırada yer alan Bursa’nın ve potansiyeli yüksek olan Eskişehir ve Bilecik illerinin oluşturduğu bölgede kapasitesinin artırılmasına yönelik birçok faaliyet düzenlediklerini anlattı.

Durak, Bursa Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (Bursa TTO) ile yürütülen SeedUPİnovatif Girişimcilik Programı kapsamında ise bir girişimcinin WORLDEF e-ticaret seminerine katılarak pandemi döneminde e-ihracata başladığını söyledi.

Etkinlikte katılımcılara e-ticaret ve e-ihracat alanlarının işleyişlerine yönelik bilgiler veren E-Ticaret Direktörü ve WORLDEF Eğitimcisi Mustafa Levent Elmas ise, uluslararası pazarda faaliyet göstererek başarılı olmanın dijitalleşme entegrasyonuyla mümkün olduğunu söyledi. 6 gün sürecek eğitimde; e-ticarete giriş, ekip oluşturma, e-ticaret sitesinin kurulumu, tedarikçi yönetimi, dijital pazarlama ve satış, müşteri hizmetleri ve e-ihracat temel bilgileri olarak belirlenen eğitim içeriğinde katılımcıların dijital dönüşümü yakalaması hedefleniyor.