BURSA (İGFA)- İnegöl Belediyesi, her yıl yüzlerce araçlık otopark üreterek bu soruna çözüm bulmanın gayreti ile çalışırken, mahalle otoparkları için kamulaştırma çalışmaları da hız kesmeden sürüyor. Bu kapsamda 4 ayrı noktada yeni kamulaştırma çalışmaları tamamlandı.

Belediye Başkanı Alper Taban, beraberindeki heyetle birlikte Sinanbey Mahallesi Uncu ve Mezbaa Sokak arasında kalan parselde, Çardak Cami karşısında bulunan Letafet Sokakta, Sinanbey Mahallesi Çayır Sokakakta ve 1. Mustafa Bey Sokakta kamulaştırmaları yapılan alanlarda incelemelerde bulundu.

Kamulaştırma çalışmalarıyla düzenli otoparkların sayısının artması adına bir dönüşüm içerisinde olduklarını vurgulayan Başkan Taban, “Bununla birlikte şu anda bulunduğumuz ada gibi olan yerlerde de kamulaştırmaları bittikçe tamamlanan alanları geçici olarak kullanıma açıp basit bir malzeme serimi ile araçların düzenli şekilde parklanmasını sağlıyoruz. İnşallah şehrimizin bu eksiğini daha fazlaca otopark alanları oluşturarak aşmış olacağız. Çalışma arkadaşlarımız şehrin tüm planları içerisinde yer alan otopark alanlarıyla ilgili çalışma sürdürüyor. Otopark alanları düzenlenirken, otopark olmayan bölgelerde de yeni alanlar üretmeyle ilgili çalışıyoruz. Gelecekte inşallah çok daha düzenli, sağlıklı, konutlarımızın yakın alanlarında otoparklarımızın çoğaldığını görmüş olacağız” açıklamalarında bulundu.