Bursa Ağrı Kültürü Yaşatma Derneği (BURSAAKYAD) her yıl geleneksel olarak düzenlediği Ayran Aşı yemeği lezzetini bu sene de Bursalılara buluşturarak ikram etti.

BURSA (İGFA) – Bursa’nın Osmangazi ilçesine bağlı Bağlarbaşı Mahallesi’nde bulunan Fatih Camii’nin taziye evinde gerçekleşen etkinlik yemeğinde TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, AK Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ufuk Cömez, CHP Osmangazi teşkilatından Metin Yılmaz, BURSAAKYAD İstişare Kurulu Üyesi Niyazi Teker, BİLDEF Başkanı Ramazan Alp ile birlikte hemşehri dernekleri yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

BİLDEF’e üye olan BURSAAKYAD Başkanı Atilla Güney Bursa’da gerçekleştirdikleri etkinlikler için şunları söyledi: “Şubat başında derneğimizin yeni seçimini yaptık. Yeni yönetim kuruluna Bursa’da önemli işler başaran iş insanları ile birlikte alanında başarılı yeni yönetimimizle Bursa’da yaşayan Ağrılılar ve yerel yönetimler arasında diyalog köprüsünü kuruyoruz. Kendi kültürümüzle birlikte Bursalı kardeşlerimizle bu coğrafyada barış ve kardeşlik adına çalışmalar yürütüyoruz.”

Başkan GÜNEY, BURSAAKYAD’ın bir yardımlaşma ve dayanışma derneği olmadığı gibi bir kitleyi bölme çabası içinde olmayacaklarının altını çizdi.

Bursa Ağrı Kültürü Yaşatma Derneği’nin temel amacı Bursa’da yaşayan Ağrılıların örf, adeti, kültürü ve sosyolojik yapısı ile ülkeye olan katma değerini gözetleyerek Bursa’da gelişen ve oluşan tüm projelerde üzerine düşeni yerine getirmeye devam edeceklerini belirten Atilla Güney, bundan sonra da dernek olarak serhat şehri Ağrı’nın kültürünü Kadım ve ilklerin şehri olan bölgesel mozaik özelliğini taşıyan Bursa’da varlığımızı sürdürmek için ellerinden gelen çabayı göstereceklerini vurguladı.

Kültür dayanışması için düzenlenen Ayran aşı etkinliği yoğun katılım ile birlik ve beraberlik mesajlarının dile getirilmesiyle son buldu.