Bursa’da Yıldırım Belediyesi, olumsuz mevsim şartlarında yiyecek bulmakta güçlük yaşayan sokak hayvanları için beslenme odaklarına ve muhtelif noktalara kedi, köpek maması ve kuş yemi gibi temel besin maddeleri bırakarak sokaklarda yaşayan can dostlarına destek oluyor.

BURSA (İGFA) – Sokaktaki can dostlarına şefkat elini uzatarak sevimli dostlarının barınması ve tedavisinin yapılmasının yanı sıra onları sahiplendirerek yeni yuvalarına kavuşturan Yıldırım Belediyesi, sokaktaki dostlarının ihtiyaçlarını önceliyor.

Yıldırım Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, soğuk kış günlerinde sokak hayvanlarının aç kalmaması için ilçedeki kedi evleri, otomatik ve mekanik yemlikler, panel telle çevrili beslenme odakları, su odakları ve şehrin muhtelif yerlerine periyodik olarak kedi ve köpek maması, yem ve su bırakıyor.

Bir kap yemek ve suyun sokak hayvanları için hayati öneme sahip olabileceğini hatırlatan Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, yerel yönetim olarak, 123 kuş evi, 135 kedi evi, 8 köpek beslenme odağı, 22 su odağı ve 3 otomatik yemlik, 8 mekanik yemliğimiz ile birlikte şehrimizde yaşayan sokak hayvanlarına hizmet verdiklerinin altını çizdi.