Dağ-Der Genel Başkanlığı’na aday olduğunu açıklayan Erdal Kadir, ilk hedefinin dağ yöresinde birlik ve beraberliğin sağlanması olduğunu ifade ederek sorunlara çare olmak için yola çıktığını belirtti.

GÜLİN ÖZDEMİR / BURSADA BUGÜN (BURSA İGFA)- Bursa’da Dağ-Der 20. Dönem Genel Başkanlığına aday olduğunu açıklayan Erdal Kadir kısa, orta ve uzun vadeli hedeflerini açıkladı.
Dağ-Der’i daha iyi yerlere taşımak için elinden geleni yapacağını söyleyen Kadir, “Geçmişte edindiğimiz tecrübelerle dağ yöresi hemşehrilerimizin birlik ve beraberliklerini sağlamak için elimizden geldiğince güçlü ve dinamik bir ekiple göreve gelmek için yola çıktık. Kısa, orta ve uzun vadeli hedeflerimiz var. İlk baştaki hedeflerimizden bir tanesi dağ yöresi hemşehrilerimizin birlik ve beraberliklerini sağlamak. Dağ-Der yönetimimizi ve üyelerimizi bir aile ortamında geliştirmek ve onlara iyi hizmetlerde bulunmak istiyorum. İhtiyaç sahibi kişilerin sorunlarına çare bulacağız.

Uzun vadeli hedeflerimiz; derneğimize gelir getiren mülkler kazandırmak, projelerimizi hayata geçirmek, eğitim konusunda öğrencilerimize burs sağlamak, okullarda dereceye giren öğrencilerimize çeşitli ödüller vermek, yöremiz okullarına kütüphaneler açmak, yöremiz okullararası bilgi yarışmaları düzenlemek, kültürel faaliyet olarak kültür turları düzenlemek, folklor ekipleri oluşturmak, kültürümüzü gelecek nesillere aşılamak için çeşitli aktiviteler düzenlemek. Toplum ve sanat ile ilgili projelerimiz ise; çeşitli sanat ve el becerileri eğitimleri vermek. Toplumsal afetlerde yöre halkının yanında durabilmek” açıklamasında bulundu.

“BİRLİK VE BERABERLİĞİ SAĞLAMAK İSTİYORUZ”

“İlk göreve geldiğimiz zaman komisyon oluşturacağız” diyen Kadir sözlerine şöyle devam etti; “Spor komisyonları, gençlik kolları, kadın kolları, kültür sanat komisyonu, eğitim ve din komisyonu ve yardımlaşma komisyonları oluşturacağız. Engellilere yönelik etkinliklerimiz olacak. Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan korumak için birifing eğitimleri verilecek. Yöremizin gelişmiş bürokrat, eğitimci, doktor, hukukçu, üniversite öğrencilerine yörenin önde gelen simaları ile kahvaltı ve istişare toplantıları yapacağız ve yöremizin sorunlarına çare bulacağız. Bizim amacımız dağ yöresinin parçalanmaması. Yöremizin insanlarının birlik beraberliklerini sağlamak istiyoruz. Osmanlı döneminden gelen bir geçmişimiz var. Yöremizin çocuğu SMA hastası Sefa bebek ile ilgili ayrıca destekleri bekliyoruz.”