Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan Bilecik’te düzenlenen Sandık Başmüşahitleri toplantısına katıldı.

Pazaryeri Gündem (BİLECİK İGFA)
Şeyh Edabali Kültür ve Kongre Merkezinde partililerle bir araya gelen Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, konuşmasının başında “Yeniden Refah Partisi olarak 3 sene zarfında 300 binin üzerinde üye, 81 il teşkilatı ve 922 ilçede teşkilatlarının tamamlandığı vurguladı.

Merhum Necmettin Erbakan’ın “diğer partilerin seçmenleri var ama refah partisinin inanları var” sözleri ile konuşmasına başlayan Genel Başkan Dr. Erbakan, “Erbakan hocamızın bir sözü vardı, diyordu ki “hiç kimse ama hiç kimse bu davaya zerre kadar şeref katamaz. Herkes ama herkes bu davaya katılmakla şeref bulur diyordu” şimdi bu sözü niye söyledim bu muazzam atmosfer şu gördüğünüz tablo, bu aşk bu heyecan, bu coşku işte Erbakan hocamızın sözünü ettiği o şerefli davanın bereketi sayesindedir” dedi.

Türkiye’de 85 milyon insanın birinci gündeminin son zamanlarda yapılan zamlardan sonra geçim sıkıntısı ve fakirlik olduğunu kaydeden Erbakan, “Alım gücü düştü. Ekonomik sıkıntılar had safhaya çıktı. 20 seneden beri özellikle son beş seneden beri yaşadığımız bu ekonomik sıkıntıların temelinde iki tane temel yatıyor. Bir tanesi önce millet anlayışı yerine önce imtiyazcılar anlayışının iktidarda hakim olması. İkincisi de mevcut iktidarın milli görüş gömleği çıkardıktan sonra maalesef paylaşımda adalet diye bir perdenin kalmamış olmasıdır” dedi.

Erbakan sözlerini şöyle sürdürdü: “EYT’liye imkan yok, Memura emekliye bütçede kaynak yok, Pandemide vatandaşa imkan yok, 3600 ek göstergeye yıllardan beri imkan yok. Çiftçinin kooperatife olan borçları silinemez faizi dahi silinemez gerekirse çiftçinin traktörüne haciz getirilir. Vatandaşın borçları son kuruşuna kadar bütün vergi borçları faizi ile birlikte ödeyecek, vatandaşa gelince ceplerinde akrep var, ama imtiyazcılara gelince, güçlülere gelince durum maalesef bambaşka. 5 tane holdinge döviz kurunun farkından dolayı son altı senedir ödedikleri para 18.4 milyardır. İşin kendisinden dolayı değil sadece döviz artış farkından dolayıdır. Döviz kurunu Türk lirasına çevirdiğin zaman 5 tane holdinge verilen para 248 milyar lira yapıyor. Bu kur farkından dolayı ödenen 248 milyar lira ile neler yapılabiliyor bir hesap yaptık. Türkiye’deki 2 milyon esnafımızın her birine 120’şer bin lira hibe para verilebilmesi mümkün. Pandemide esnafa ne verdiklerini biliyoruz. 500 lira bin lira sadaka dağıttılar. Bu holdinglere döviz kuru farkı için ödenen para esnafa verilse 2 milyon esnafımıza nefes alacaktı. Bu parayla Türkiye’deki 10 milyon haneye bir sene boyunca aylık 2 bin lira elektrik doğalgaz ve su desteği sağlanabiliyordu. Atanamayan 138 bin öğretmen atanıp 12 yıl boyunca öğretmenlerimizin maaşları ödenebilir di. 1,5 milyon EYT li emekli edilip 5 yıllık emekli maaşı ödenebilirdi. Türkiye’deki bütün çiftçilerin bütün banka ve kooperatif borçları faizi ile birlikte ödenebilir di. Türkiye’deki çiftçilerimizin banka ve kooperatife toplam borçları 170 milyar lira. Pandemi sürencince vatandaşa yapılan desteğin bu para ile 10 misli destek yapılabilirdi.

Dr. Erbakan program sonunda partiye yeni katılan üyelere rozetlerini taktı.