Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, İldem bölgesine sosyal yaşam merkezi yapılacağını belirterek, “Büyükşehir Belediyesi olarak güzel mahallemize bir armağan da bulunmalıyız. Çok amaçlı büyük bir sosyal tesisimizin inşallah projesini hazırladık, ihalesini yapacağız” dedi.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri’nin adeta büyük bir yaşam merkezi haline geldiğini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Akıl Küpü Kütüphanesi ve Eski Çınarlar Yaşam Merkezi’nin açılışında yaptığı konuşmada “İldem Cumhuriyet Mahallemiz gelişen, güzelleşen bizim yüz akımız bir mahalledir. Büyükşehir Belediyesi olarak biz de bir armağan da bulunmalıyız. Çok amaçlı büyük bir sosyal tesisimizin inşallah projesini hazırladık” dedi.

Başkan Büyükkılıç, ihalesini yakın zamanda yapıp, projeyi mahalle ve bölge sakinlerine kazandıracaklarını belirterek, “Bu dönemde ihalesini yapıp, hayata geçirme yolunda gayret gösteriyoruz. Bir bakıma burada 50 binden fazla potansiyel var, diğer mahallelerimize de hitap edecek şekilde eserimizi hayata geçireceğiz. Yüzme havuzu da dâhil olmak üzere, İldem bölgemize hayırlı olmasını diliyorum. Yaşam merkezimiz şimdiden şehrimize, ilçemize ve mahallemize çok yakışacak, hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.