Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Yukatel Kayserispor-Giresunspor karşılaşmasını AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki ile birlikte tribünden izledi. Her zaman olduğu gibi bu maçta da tribünde sarı kırmızılı takımı yalnız bırakmayan Büyükkılıç, “Kayseri’mize her şeyin en güzeli yakışır. 38’inci puanımız hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Süper Lig temsilcisi Yukatel Kayserispor, Kadir Has Stadyumu’nda Giresunspor’u konuk etti. Taraftar desteğini arkasına alan sarı kırmızılı takım, sahadan 2-1’lik galibiyetle ayrılarak, puanını 38’e yükseltti.

Karşılaşmayı Başkan Büyükkılıç, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki ile birlikte tribünden heyecanla izledi. Büyükkılıç, galibiyet sonrası taraftarlarla birlikte büyük sevinç yaşadı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, maç sonu gazetecilere yaptığı açıklamada, “Yüzümüz güldü, başta futbolcularımızı, teknik taktikleri ile Hikmet hocamızı tebrik ediyoruz. İki hafta önce ameliyat geçiren Berna başkanımıza da Allah’tan şifalar diliyoruz, dayanamadı, bugün maça da geldi. Allah mahcup etmesin” dedi.

“BU STAT TÜM TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLMUŞ BİR STAT”

Kadir Has Stadyumu’nun Türkiye’ye örnek bir stat olduğunu vurgulayan Özhaseki, “Bu şehir büyük bir şehir. Şehirciliğiyle, ticaretiyle, sanatıyla, kültürüyle her şeyi ile Süper Lig’de kalmayı hak eden şehir. Tam Orta Anadolu’nun ortasında, çalışarak, didinerek, alın teriyle bir yerlere kadar gelen güzel bir şehir. Bu stat, tüm Türkiye’ye örnek olmuş bir stattır. Bizi örnek alarak ‘Kayseri modeli’ diyerek yaptılar. Takımımızın da Süper Lig’de ilk beş içerisinde yer olması lazım” diye konuştu.

Kentin markası olan Kayserispor’a özel önem veren ve maçlarını bizzat statta izleyerek takıma destek olan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç da, “Sayın bakanımıza, misafirlerimize, Berna başkanımıza, futbolcularımıza ve Hikmet hocamıza tebrik ve teşekkür ediyoruz. Ayrıca maçın başından sonuna kadar susmayan taraftarımıza özellikle teşekkür ediyoruz” dedi.

Her zaman olduğu gibi bu maçta da tribünde sarı kırmızılı takımı desteklediklerini ifade eden Başkan Büyükkılıç, “Kayseri’mize her şeyin en güzeli yakışır. 38’inci puanımız hayırlı uğurlu olsun. Şuanda puan olarak 38’deyiz, inşallah plakamızı da aşarak daha yukarılara çıkarız” diye konuştu.

Kadir Has Stadyumu’nda oynanan karşılaşmayı izleyen sarı kırmızıya gönül veren taraftarlar, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın talimatıyla raylı sistem araçlarını da ücretsiz kullandı.