Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Beşinci haftası gerçekleşen Şeffaf Oda uygulaması bu hafta da vatandaşın yoğun ilgisiyle devam etti. Uygulama kapsamında sabahın ilk saatlerinde vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Yalçın, yine çeşitli istek ve önerileri dinledi.

Başkan yardımcılarının hazır bulunduğu uygulamayla vatandaşlar her çarşamba Mevlana Mahallesi’nde Kayseri’nin Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın ile birebir görüşme imkânı buluyor.

Merkez ve kırsaldan gelen çocuğu, genci, yaşlısı her yaştan vatandaş, Şeffaf Oda’da Başkan Yalçın’a istek ve taleplerini aktarıyor.

Gelen istek ve talepleri anında çözüme kavuşturan Başkan Yalçın, Şeffaf Oda uygulamasının beş haftada çok beğenildiğine dikkat çekerek, iki yönlü iletişime açık sıcak ve samimi bir ortam oluştuğuna vurgu yaptı. Kayseri’de eğitim gören yabancılardan Haitili bir öğrenci, Başkan Yalçın’ı ziyaret ederek kendisiyle Türkçe sohbet etti. Sıcak ve samimi gerçekleşen sohbette zaman zaman gülümseten anlar da yaşandı.

Başkan Yalçın’ın Şeffaf Oda’da ziyaretçileri arasında Talas’ın kırsal mahallelerinden muhtarlar da vardı. 5 kırsal mahallenin muhtarı Başkan Yalçın’a yaptıkları hizmetlerden dolayı çiçek takdim etti.