Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri’de 16 ilçenin 6’sında doğalgaz olmadığını, günün koşullarına uygun yaşam standartlarını yükseltmek adına, vatandaşların beklentisi olan doğalgaz konusundaki çalışmaların sürekli gündemde tutmaya devam ediyor.

Başkan Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısı’nda Felahiye, Sarız, Özvatan, Akkışla, Pınarbaşı ve Sarıoğlan İlçelerinin Kayserigaz lisans alanı içerisine dâhil edilmesi için yapılması gereken işlemlerin EPDK nezdinde taahhüt edilmesi amacıyla her türlü sözleşme, anlaşma, protokolleri imzalamak ve yürütmek üzere yetki verilmesi talebinin oy birliği ile kabul edildiğini hatırlattı.

Birinci etap yapılan ihalede lisans alanı içerisinde olmadığı için gazla ilgili yatırımların zamana bırakıldığını ifade eden Büyükkılıç, “Şimdi de inşallah ışık gözüktü, bu anlayış içerisinde 6 ilçemizde gazla buluşacak. Yatırımlar, 2022-2026 dönemi diye 5 yıllık dönemde yapılıyor. Bu dönemin inşallah 2022’de 2 ilçemiz, 2023’te 2 ilçemiz, 2024’te 2 ilçemiz olmak üzere inşallah 2025 ve 2026’ya kalmadan hepsi tamamlanacak. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.