Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri’de Beyazşehir Engelsiz Çocuk Evi’nde çocuklarla yakından ilgilenilen Engelsiz Çocuk Evi’nde onların mutluluğu için çeşitli etkinlikler de yapılırken, çocukların daha mutlu olabilmeleri için doğum günü kutlamaları gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda özel çocuklardan 11 yaşında Yusuf Fidan’ın doğum günü kutlandı.

Minik Yusuf, doğum günü pastasının üzerindeki mumları annesi ve arkadaşlarıyla birlikte üfledi. Daha sonra doğum günü etkinliğinde Yusuf ve arkadaşları müzikler eşliğinde öğretmenleriyle dans edip oyunlar oynayarak, doyasıya eğlendi.

Minik Yusuf’un annesi Elif Fidan, doğum günü etkinliğinin sürpriz olduğunu belirterek, “Bugün oğlumun doğum günü, Büyükşehir Belediyemize ilgilerinden dolayı çok teşekkür ederim. Burada etkinliğimiz çok güzel oldu. Çocuğuma iyi ilgi gösteriyorlar. Resimdi, yazıydı çok güzel, gayet memnunuz. Oğlum burada daha çok eğleniyor, burayı daha çok istiyor. Boyama olsun, eğlence olsun. Öğretmenlerini çok seviyor. Evde sıkılıyordu, otuyordu, başka bir faaliyetimiz yoktu. Buraya gelince daha iyi oldu. Doğum günü de sürpriz oldu” dedi.