KOCAELİ (İGFA)- Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, iki hafta önce Spor Kenti Kocaeli’nde büyükler Karatenin Türkiye Şampiyonlarına mükemmel bir ev sahipliği yapmıştı. Bu kez Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Kick Boks Federasyonu iş birliğinde ve 18-20 Şubat 2022 tarihinde İzmit Yahya Kaptan Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda Büyükler Profesyonel Kick Boks Türkiye Şampiyonası düzenlenecek. Türkiye Şampiyonası öncesinde Maide Restaurant’ta gerçekleştirilen basın toplantısında dünya ve Türkiye şampiyonu kick bokscular iddialı sözleriyle rakiplerine adeta gözdağı verirken sporseverleri de şampiyonaya davet etti.

Kocaeli’nde önemli bir spor etkinliklerine imza atıklarının altını çizen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Çakmak toplantıda yaptığı konuşmada ev sahipliğini yapacakları Büyükler Profesyonel Kick Boks Türkiye Şampiyonası’nın Spor Kenti Kocaeli için büyük önem arz ettiğini vurguladı. Başkan Vekili Çakmak, “Şehrimiz için hayırlı olsun. Gençlerimizi sporla buluşturmak ve yetiştirmek Büyükşehir olarak önemsediğimiz bir konu. Sadece gençlerimiz değil her yaştan insanımızın da spora katılımı önemli. Hayata geçirdiğimiz projelerle Kocaeli’nin spor kenti olması yönünde sıkı çalışıyoruz. Son 2 yılda spora 237 milyon lira bütçe ayırdık ve 17 de tesis kazandırdık” ifadelerini kullandı.

YENİ YILDIZ ADAYLARI ÇIKACAK

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın spor kenti Kocaeli vizyonuyla her türlü sportif tesisini Kocaeli’ye kazandırmaya çalıştıklarını ve bunun da en güzel örneği GEBZESEM’in Türkiye’nin en büyük sporcu eğitim merkezi olduğunu söyleyen Başkan Vekili Çakmak, “Orta öğretim kurumlarımızda hem voleybol hem de basketbol ekipmanları sağladık. Amatörlerimize katkı sağlamaya devam ediyoruz. 2 milyonluk şehirde 500’ün üzerinde amatör spor kulübümüz var. KASKF Başkanı Murat Aydın ve yönetimine teşekkür ederim. 12 ayda ulusal ve uluslararası 63 organizasyon düzenledik. Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanımız Şemsettin Bey’e de şükranlarımı sunarım. Yahya Kaptan’da Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda Türkiye Profesyonel Kick Boks Turnuvası düzenlenecek. Yeni yıldız adayları çıkacak ve keyifli bir 3 gün geçireceğimizi düşünüyorum” dedi.