KOCAELİ(İGFA)- Şehrin yoğun trafik hattını hafifletmek için alternatif çözümler üreten Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların daha rahat ve konforlu ulaşım yapabilmesine katkı sunmaya devam ediyor. Son olarak ‘Gebze TEM Köprüleri Bağlantı Yolları 1 Etap Projesi’ kapsamında inşa edilen 4 köprü ve bağlantı yollarının tamamlanmasıyla Gebze trafiğine rahat bir nefes aldıran Büyükşehir, Körfez ilçesinde projelendirdiği İlimtepe Bağlantı Yolu’nda da son rötuşları yapıyor. Körfez’e ayrı bir değer katacak ‘İlimtepe Bağlantı Yolu 1.Etap Projesi’ ilçenin güney ve kuzey yakalarını birbirine bağlayacak. Bu bağlamda Körfez Yeniyalı Mahallesi’nden başlayan ve İlimtepe Mahallesi’ne giden 5,2 kilometrelik yolun 1 etap kısmında yapılan çalışmalarda son aşamaya gelindi.

Projede daha önce TEM Otoyolu üzerine 19 metre genişliğinde, 128,7 metre uzunluğunda betonarme köprü imalatı yapılmıştı. Böylelikle projenin 1 etap kapsamında Anadolu Döküm Kavşağı’ndan başlayan yol, TEM Otoyolu üzerinden 128,7 metre uzunluğunda köprüyle geçilerek Yunus Emre Caddesi’ne bağlanacak. D-100 Yeniyalı Mahallesi’nden başlayan yol ise Çamlıtepe ve Yavuz Sultan Selim Mahallelerinden geçecek.

Hummalı bir çalışmanın yürütüldüğü projede diğer imalatlar da yerine getiriliyor. Bu kapsamda ekipler, 670 metre uzunluğunda yaya korkuluğu ile 970 metre uzunluğunda oto korkuluk imalatını tamamladı. Son rötuşların yapıldığı projede artık geri sayıma geçildi. Büyükşehir, İlimtepe’ye giden yolun 1 etabını en kısa zamanda Kocaelililerin hizmetine açıp, trafiğe rahat bir nefes aldırmayı amaçlıyor.