İzmit Belediyesi üst kademe yöneticileri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kurslarını (İSMEK) ziyaret ederek yapılan çalışmalar ile ilgili karşılıklı bilgi paylaşımında bulundu.

KOCAELİ (İGFA)- İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ve İzmit Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile İzmit halkına hizmet veren ve tam anlamıyla bir halk üniversitesi görevi gören İzmit Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (İZMEK) verilen eğitim ve hizmetlerin kalitesini arttırmak adına bilgi paylaşımları yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda İzmit Belediyesi Koordinatörü Ozan Aksu, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Sinem Gülenç ve İZMEK Birim Sorumlusu Kadriye Toplaoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kurslarını (İSMEK) ziyaret etti.

Vatandaşların mesleki becerilerini geliştiren, onları pasif tüketici olmaktan çıkararak üretici kılan ve iş gücü piyasasının talep ettiği nitelikli iş gücünü karşılayacak elemanların yetiştirilmesi yönünde eğitimler veren İSMEK’te karşılıklı bilgi paylaşımı yapıldı. Maltepe İSMEK Müdürü Erkay Duyar, İSMEK bünyesinde sunulan eğitimler hakkında bilgiler vererek ekibe atölyeleri gezdirdi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yeni açıkladığı vizyonu çerçevesinde işbirliği yapmak konusunda anlaşıldı. İzmit halkına sunduğu hizmetlere değer katma prensibiyle hareket eden İzmit Belediyesi, İZMEK bünyesinde verilen kursların kalitesini arttırmak üzere yaptığı bu ziyaretlere devam edecek.