Şehmus EDİS (MARDİN İGFA)
Şırnak İl Müdürlüğü’ne bağlı tesislerin genel durumunu öğrenmek için sürekli sahada olan Beytullah Birlik, Vali Yardımcısı Birkan Tatlısöz ile beraber ilk olarak Atatürk spor salonunda antrenmanlarını sürdüren masa tenisi Antrenörü İzzet Atasever ve öğrencilerini ziyaret ederek bilgiler aldı.

Daha sonra 21 Kasım Şehir Stadyumu ve il müdürlüğüne bağlı tesisleri dolaşıp bilgi alan ikili Mardin’de yapılması planlanan ulusal spor organizasyonları ile alakalı alt yapıyı tamamlamak üzere gerekli talimatları verdi.

Mardin ilinin bölgenin parlayan yıldızı olduğunu dile getiren Birlik, “Bilindiği üzere ilimiz turizm ve tarım kenti. Bizim temel amacımız ise ilimizin spor ile anılması için yapmayı planladığımız ve bunun için yoğun çalıştığımız ulusal spor organizasyonları. Çok kıymetli Valimiz olmak üzere, Vali Yardımcılarımızın desteği ve paydaşlarımız ile beraber inşallah bu projelerimizi bir bir hayata geçireceğiz.

Gençlerimizin daha iyi şartlarda spor yapıp konaklayabilmelerini sağlamak, tesislerimizin bakım onarım gerektiren alanların tespiti için sürekli sahadayız. Amacımıza ulaştığımızda ise kazanan Mardin ve Mardinli gençler olacak” diye konuştu.