Tural Şahbazlı/(Kahramanmaraş İGFA)- Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek Belediye tarafından yapımı tamamlanan Kale Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerini Kesişme-İyi ki Varsın Eren filmi ile buluşturdu.

Onikişubat Belediyesi’nin Kesişme-İyi ki Varsın Eren filmi gösterimine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Kale Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı Yusuf Şimşek, etkinlikten dolayı Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek’e teşekkür etti. Şimşek, “Öncelikle Onikişubat Belediye Başkanımız Sayın Hanefi Mahçiçek Bey’e çok teşekkür ediyoruz. Bizi, böyle güzel bir etkinlikte bir araya getirdi. Okulumuzu da zaten Onikişubat Belediyesi yapmıştı. Biz de filmi ilk kez izledik. Film, çok güzel. Öğrencilerimiz de çok beğendi. Öğrencilerimiz için farklı bir etkinlik oldu. Kırsal bölgede olduğumuz için maddi imkanı olmayan öğrencilerimiz, böyle kültür ve sanat etkinliklerine katılamıyordu. Hem öğretmenlerimiz hem de öğrencilerimiz adına Belediyemize çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Filmi öğrencilerle beraber izleyen Kale Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı Fatih Köşker, belediyenin organizasyonunu çok anlamlı bulduğunu belirterek; “Okulumuz için öğrencilerimiz için çok güzel bir etkinlik oldu. Öğrencilerimizin milli ve manevi duygularına katkıda bulunduğunu düşünüyorum. Bu güzel etkinliği düzenleyen Onikişubat Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

ÖĞRENCİLERİN İLK SİNEMA DENEYİMİ OLDU!

Onikişubat Belediyesi’nin Kesişme-İyi ki Varsın Eren filmi gösteriminin ilk sinema deneyimi olduğunu ifade eden Kale Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi 12/A Sınıfı Öğrencisi Gökhan Kiriş, “Sinemaya ilk defa geliyorum. Bu ilk sinema tecrübemiz. Bence çok güzel ve başarılı bir film. Onikişubat Belediye Başkanımıza böyle bir etkinlik düzenledikleri için çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Kale Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi 11/B Sınıfı Öğrencisi Canan Us ise Kesişme-İyi ki Varsın Eren filmini merakla beklediğini kaydederek şunları söyledi: “Sinemaya ilk defa geliyorum. İnsanlara her şeyi anlatan etkileyici bir filmdi. Film, vizyona girdiğinde, mutlaka izlemeliyim diye düşündüğüm bir filmdi. Onikişubat Belediyesi’nin böyle bir etkinliğinde bugüne kısmet oldu, izlemek. Bizim için çok anlamlı ve faydalı bir etkinlik oldu. Ben, etkinliği düzenleyen Onikişubat Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum.”

Kale Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi 12/A Sınıfı Öğrencisi Kürşat Kabakçı da film ve etkinlik hakkında şu görüşlere yer verdi: “Daha önce sinemada film izlemiştim ama böyle okul olarak gelmemiştim. Tüm sokul arkadaşlarımızda burada Kesişme-İyi ki Varsın Eren filmini izledik. Gayet heyecanlı, duygulu bir film olmuş. Zaten merak ettiğim bir filmdi. Böyle bir etkinlik olmasa da bu filme gelmeyi düşünüyordum. Bizi, filmle buluşturan belediyemize teşekkür ediyorum.”