İSTANBUL (İGFA) – YouTube Trends ekibi Türkiye’de ve dünyada geniş bir hayran kitlesine sahip olan Tarkan’a olan ilgiyi analiz etti.

Tarkan’ın resmi kanalındaki içeriklerin bugüne kadar toplamda 1.6 milyar kez izlendiği, son bir yıl içerisinde ise 370 milyondan fazla izlenme sayısına ulaştığını açıklayan YouTube, Tarkan’ın en çok izlendiği illerde liderliği İstanbul alırken, İstanbul’u sırasıyla Ankara, İzmir, Bakü ve Bursa izlediğini duyurdu.

Tarkan’ın izleyici kitlesinin yüzde 40’ı yurt dışından geldiğine dikkati çekilen istatistiki verilerde, megastar’ın Türkiye’den sonra en çok Almanya, Rusya, Azerbaycan, Kazakistan, ABD ve Fransa’dan takipçisi bulunuyor.

TARKAN’IN EN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI

Tarkan’ın son bir yılda en çok izlenen videoları ise şu şekilde: Dudu, Yolla, Şımarık, Kuzu Kuzu, Beni Çok Sev, Şıkıdım, Öp.

Dünya çapında 100’den fazla ülkede kullanılabilir durumda olan YouTube Shorts, hatırlanacağı gibi megastar Tarkan ile bir araya gelerek Türkiye’de bir ilke imza atmıştı.

31 Ocak’tan bu yana Tarkan’ın YouTube kanalında yayınlanmaya devam eden, video izlemenin ve içerik oluşturmanın yeni yolu olarak sunulan eğlenceli YouTube Shorts teaser videoları Tarkan’ın sevenlerini heyecanlandırırken, iş birliği kapsamında Tarkan’ın merakla beklenen yeni şarkısı “Geççek”in video klibi de dün akşamdan itibaren 7 gün boyunca sadece YouTube’da olacağı bildirildi.