İZMİR (İGFA) – İzmir’in Bayraklı ilçesindeki kliniğinde hizmet veren Dr. Tayfun Akseki, sigara zammından sonra birçok tiryakinin kendilerine başvurduğunu bvelirtti.

Sigaranın çok kötü bir alışkanlık olduğunun altını çizen Dr. Tayfun Akseki, “Bağımlılıktan kurtulmak o kadar da zor değil. İzmir’de hastanın tercihine göre 3 farklı yöntemden birini uyguluyoruz. Tercihe göre akupunktur, hipnoterapi veya Moraterapi (biyorezonans) yöntemlerinden biriyle bu kötü bağımlılığı geride bıraktırıyoruz. Son günlerde de oldukça yoğun ilgi var” dedi.

Akupunktur ile sigara bırakma tedavisi için 10 seanslık kür uygulandığını belirten Akseki, “Bu yaklaşık 2 aylık bir periyodu kapsıyor. Özellikle sigara bıraktıktan sonra kilo alma sorunu yaşayan hastalarımızda akupunktur tedavisini ön planda düşünüyoruz. Ağırlıklı olarak kulak akupunkturu çalışıyoruz. Sigara bırakmada hipnoz da etkili bir yöntem ve 6-7 seans yeterli olabiliyor. Hipnotik telkinlerle hastamızın sigara bırakmasına, bu süreçte yaşayacağı stresi azaltmaya, aşırı kilo almasını önlemeye çalışıyoruz” diye konuştu.