ANKARA (İGFA) – İYİ Kalkınma Kongresi’nin 2. Oturumu’nda yaptığı konuşmada istikrar başlığına dikkat çeken Yİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, hiçbir konuda istikrarın sağlanamadığını öne sürdü.

Milletini sesini duymazdan gelen, Cumhuriyet kazanımlarını reddeden bir garip yönetim anlayışıyla karşı karşıya olduklarını ifade eden Akşener, “Devlet yönetiminde ciddiyetsizlik ve liyakatsızlığın hüküm sürdüğü, yoksulluk derinleştiği, istikrarın mumla arandığı bir gerçeğini yaşıyoruz” dedi. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini eleştiren Akşener, “Bu arkadaşlar 2017 yılında Partili Cumhurbaşkanlığı Sistemini anlatırken ‘İstikrar olacaktı’ diyorlardı. Memleketin uçacağını, kaçacağını, Türkiye’nin şaha kalkacağını söylüyorlardı. En temel problemlerimizden biri istikrarsızlık oldu. Memleketin hayati konularının hiçbirinde istikrar sağlanamadı” diye konuştu.

O SANDIK ENİNDE SONUNDA GELECEK

2001 yılı krizinden daha vahim bir tabloyla karşı karşıya olunduğuna dikkati çeken Meral Akşener, “Bugünkü ikinci kongremizde bozulan çalışanın üzerindeki vergi yükünün artırılmasının, çarpık vergi sisteminin artık siyasi bir tercih haline geldiğini anlatacağız. Sıfır tabanlı bütçe anlayışımızı anlatacağız. Büyük yatırım projeleri için nasıl bütçe geliştireceğimizi anlatacağız. Kamu mali yönetimi vizyonumuz çerçevesinde kamu bazlı bir maliye politikasını nasıl geliştireceğimizi, tarımsal desteği nasıl sağlayacağımızı, projeye değil ranta karşı olduğumuzu anlatacağız. Unutmayın ki, İYİ Parti’nin önceliğinde adalet var. Vizyonunda güçlü, zengin ve mutlu bir Türkiye var. Hiç merak etmeyin, biz hazırız, biz çözeriz. O sandık eninde sonunda gelecek” dedi.