BURSA (İGFA) – Bursa’da Memleket Partisi, DSP, Doğru Parti, Gelişim ve Demokrasi Partisi, TDP, Cihan Partisi, Genç Parti, LDP ve BTP İl Başkanları bir araya gelerek “Bursa İçin Birlik”i oluşturdu.

Şahinbey Döner’de bir araya gelen il başkanları, amaçlarının Cumhur yada Millet İttifakına bir seçenek olmadıklarını belirterek, 3 milyon 200 bine dayanan nüfusu ile Türkiye’nin ekonomik olarak 4’cü gücü olan Bursa’nın kazanılmış haklarını son nefesimize kadar korumak ve kollamak olduğunu söyledi.

Oluşum adına açıklama yapan Memleket Partisi Bursa İl Başkanı Güner Aklan, Cumhur İttifakı partilerin iktidarın gücünü son damlasına kadar kullandığını belirterek, “Bizler, Bursalı olarak hakkımıza düşen yatırımı ilimizde görmek istiyoruz. İstiyoruz da ama yatırımın gölgesini dahi göremiyoruz!” dedi.

Bursa’daki yatırımların yetersizliği başlıklı bası açıklamasında son dönemlerde Bursa’ya yapılan çalışmalara da dikkati çeken Başkan Aklan, “Sadece yıkım görüyoruz. Atatürk stadı ve Atatürk Kapalı Spor Salonu yıkıldı. Zübeyde Hanım Doğum Evi yıkıldı. Demirtaş Endüstri Meslek Lisesi, Çelebi Mehmet Lisesi yıkıldı. Kapalı Çarşı ve Tarihi Hanlar çevresinde içinde BOYNER Mağazasının da olduğu 40 küsür bina yıkıldı. Yerlerine ne yapıldı? 6 Millet Bahçesi. Şimdilerde ise büyük bir kısmı Sönmez ailesi tarafından yaptırılan ve inşaatı devam eden 13 katlı Devlet Hastanesi. Yıllardır iktidarda olanların Bursa’ya katkısı bir elin parmaklarını bile geçmiyor. Kentin dışına bildiğiniz gibi bir şehir hastanesi yaptılar. Oraya gidecek olan yolun maliyetini bile Bursalı’nın sırtına yıktılar! Hastane maliyetinin 2,5 katı olan bu yük, neden hastaneyi yapan firmaya yıkılmıyor! Üstelik o gitmediğimiz hastanenin parası 3 milyon 200 bin Bursalı’nın cebinden çıkacakken!” diye konuştu.

Aklan, ayakları yere basan Kentsel Dönüşüm ile tüm kent, baştanbaşa yeniden oluşturulması gerektiğinin altını çizerek, kaçak yapılaşmaya asla izin verilmemesi gerektiği, Bursa’da uygun alanlara sanayinin yönlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Bursa’nın yararı için bir ittifak içinde olduklarını belirten İl Başkanları, ittifakın genişlemesi için çağrıda bulunarak, İttifak’ın genişlemesi ve Bursa’nın kazanması için bize katılmak isteyenlere kapılarının herkese açık olduğunu kaydetti.

Toplantıda Memleket Partisi Bursa İl Başkanı Güner Aklan, Demokratik Sol Parti Bursa İl Başkanı Cahit Akıncı, Doğru Parti Bursa İl Başkanı Kamil Karasil, Gelişim ve Demokrasi Partisi Bursa İl Başkanı Zeki Baştürk, Türkiye Değişim Partisi Bursa İl Başkanı Sevgi Boz, Cihan Partisi Bursa İl Başkan Mahmut Demir, Genç Parti Bursa İl Başkanı Tuncer Mutlu, Liberal Demokrat Parti Bursa İl Başkanı Mesut Terzi ve Bağımsız Türkiye Partisi Bursa İl Başkanı Ali Garaçoğlu hazır bulundu.