BURSA (İGFA) – CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca da, partisinin Türkiye genelinde eş zamanlı düzenlediği basın toplantısıyla elektrik faturası ve zam zulmüne tepki gsöterdi.

İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında, elektrikten doğalgaza, akaryakıttan köprü geçiş ücretlerine, harçlardan vergilere kadar her şeye durmaksızın zam yapıldığını vurgulayan Başkan Karaca, “Hayat pahalılığı ile halk yoksullaştırılıyor. Vatandaşlarımızın pazar fileleri boş, tencereleri boş, cüzdanları boş! Saray iktidarı zam yapmaya doymuyor” dedi.

Türkiye’nin ekonomik buhran ile yangın yerine dönmüşken, yangının kundakçıları vatandaşlarımıza bir de enerji buhranı yaşattığını öne süren Karaca, “Elektrik zamları ile “Kademeli Zam, Kademeli Zulüm” politikasını uygulamaya koydu. Bu zammın başrolünü AKP İlçe Başkanlığı gibi çalışan EPDK üstlendi. Elektrikte kademeli soygunun mağdurları yine işçi, memur, emekli, çiftçi, esnaf oldu” dedi.

Karaca, Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’nun defalarca vurguladığı Kara Kış Fonu’nun derhal kurulması ve dar gelirli vatandaşlara fatura desteği sağlanması gerektiğini sözlerine ekledi.