ANKARA (İGFA) – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından bu akşam saat 22:00’de önemli bir konu hakkında açıklama yapacağını duyurmuştu.

Bu çağrının ardından yayımladığı videosunda Kılıçdaroğlu, “Erdoğan 31 Aralık’ta imzaladığı zamları geri çekinceye kadar ben hiçbir elektrik faturamı ödemeyeceğim” dedi.

Kendisinden bir çözüm beklentileri olmadığını belirten CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenerek elektrik faturalarından alınan yüzde 18’lik KDV’nin yüzde 1’e indirilmesini ve faturaların 31 Aralık öncesine dönmesini istedi. “Hızlıca kan kaybını giderecek önlemler alınmalı” diyen Kılıçdaroğlu, “Sen bizi dinle kanamayı durdur, zaten biz gerisini seçim gecesi çözeceğiz. Bu zammı sen yaptın geri almasını da bileceksin” diye konuştu.

Bu arada vatandaşlara da çağrıda bulunan Kılıçdaroğlu, “Saray her sıkıştığı zaman IBAN verip para istiyor. Halkımıza çağrı yapıyorum; @RTErdogan yazın ve IBAN numaranız ile birlikte faturanızı gönderin. Hatta bir de etiket ekleyin #SıraSende deyin. Çünkü bu kez sıra kendisinde. Bakalım siz IBAN gönderince beyefendi ne yapacak yardımınıza koşacak mı?” diye sordu.