Spordan sanata birçok farklı branşta Aliağalılara hizmet veren Aliağa Gençlik Merkezi, ‘Aliağa Kulüpler Arası Yüzme Yarışması’na ev sahipliği yaptı. Yarışmada 7-14 yaş grubundaki yüzücüler verdikleri mücadele ile profesyonelleri aratmadı.

İZMİR (İGFA) – Aliağa Belediyesi’nin katkıları ile Aliağa Gençlik Merkezi yarı olimpik havuzda gerçekleştirilen yüzme yarışmasına KZY Spor, İzmir Kahraman Spor Kulübü (İz-Ka) ile Aliağa Gençlik Merkezi Spor Kulübü’nde eğitim gören toplam 96 yüzücü katıldı. Serbest, sırt ve kelebek dallarında yarışan yüzücüler, dereceye girebilmek adına kıyasıya bir mücadele verdi.

Profesyonel eğitmenlerin gözetiminde gerçekleştirilen yarışmada derece elde eden sporcular için yarışma sonunda ödül töreni düzenlendi. Sporculara madalya ve katılım belgelerini Aliağa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Serap Cerrahoğlu takdim etti.

Aliağa Gençlik Merkezi’nin çok güzel ve özel bir tesis olduğunu belirten KZY Spor Kulübü Kurucusu Fırat Arslan, “Böylesine özel bir organizasyona davet edildiğimiz için çok mutluyuz. Yüzme yarışması gibi birçok yarışma yaparak Aliağa’da başarılı yüzücüler yetiştirmek, milli takımlara yüzücü kazandırmak gibi bir hedefimiz var. Çocuklarımıza böyle bir fırsat veren Aliağa Belediye Başkanımız Serkan Acar’a çok teşekkür ediyoruz” dedi.