MANİSA (İGFA) – Türkiye Basketbol Ligi’nde şampiyonluk parolasıyla yoluna devam eden Manisa Büyükşehir Belediyespor Basketbol Takımı, 19’ncu hafta maçında yeni salonu Tarık Almış’ta Final Spor engelini geçmeyi başardı.

Seyircisi ile adeta bütünleşen takım, ortaya koyduğu coşkulu mücadelenin sonunda karşılaşmadan 80-68’lik skorla galibiyetle ayrıldı. Maçın ardından Başantrenör Ceyhun Cabadak ve takımın önemli isimlerinden Andre Williamson da alınan galibiyetle ilgili görüşlerini paylaştı.

Başantrenör Ceyhun Cabadak, alınan galibiyetten dolayı tüm oyuncularını, teknik ve idari ekibini tebrik etti. Cabadak, kurulduğu günden bu yana en iyi atmosferle oynadıklarını belirterek, “Umut ediyorum ki her geçen hafta daha kalabalık, daha coşkulu, daha fazla maça etki eden bir seyirci topluluğuyla oynayacağız. Bu tabi takımın sahadaki gösterdiği mücadeleyle, efora da bağlı. Maça geldiğimiz zaman birinci ve son çeyrekte oyun planımıza sadık kalarak hem rakibi hücum tarafında limitledik hem de hücumda biz istediğimiz işleri yaptık. Topu iyi paylaştık. İkinci ve üçüncü çeyrekte çok fazla geçiş oyununda boş atış verdik rakibe. Hücum ribauntlarından sonra dışarı atılan paslardan çok fazla boş atış verdik. 80 sayıyı 26 asistle yaptık. Bu iyi bir gösterge. Topu iyi paylaştık. Dışarıdan biraz daha yüksek yüzdeyle atabilseydik maç farklı bir noktaya gidebilirdi. Her galibiyet çok değerli şu anda bizim için. 11 tane maçımız kaldı. 11’i de birbirinden önemli ve değerli maç. Final Spor’a bundan sonra kalan maçlarında başarılar diliyorum” diye konuştu.