Mehmet UZEL / NEVŞEHİR (İGFA) – Sezon başında kısıtlı imkânlarla kurulan kadronun lige kötü başlamasına rağmen hızla üst sıralara yükselene Nevşehir Belediyespor, grubunda en önemli şampiyonluk adaylarından biri olarak yoluna devam ediyor. Ligin son maçına kadar şampiyonluk hedeflerinden vazgeçmeyeceklerini belirten Nevşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Nafiz Dirikoç, malzemecisinden teknik heyetine, oyuncusundan yöneticisine herkesin tüm gücüyle çalışacağını söyledi.

Bu süreçte kendilerine her zaman destek veren Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran’a da teşekkür eden Dirikoç, Başkan Savran’ın sezon başından bu yana kendilerine inanarak takıma adeta bir ağabeylik yaptığını kaydetti.

TAKIMIN DEVRE ARASI TRANSFERLERİ

Puan kayıpları ile başladıkları ligde tüm eleştirilere rağmen güveni boşa çıkartmadıklarını belirten Dirikoç, “Sezon başında kadro planlamasını yaparken oldukça titiz davrandıklarını ve çoğunluğu gençlerden oluşan güçlü bir kadro kurduk. Devre arasında takımdan ayrılan Aydın Arslan, Enver Erşahin, Süleyman, Yaşar, Kazım, Burak Koçer, Maksut Birben ve Cemal Doğu’nun yerini genç ve gelecek vaat eden isimlerle doldurduk. Karşıyaka’dan Mustafa Çalışkan ve Batuhan Kara, İskenderun’dan Emre Eser ve Kadir Bilimlier, Alanyaspor U19 takımından Arda Uzun, Sarıyer U19 takımından Arda Çakmak ve Alanya Kestelspor’dan Murat Sevimler’i ara transfer döneminde kadrolarına kattıklarını ve bu oyuncuların takıma güç katacak. Bizim bu grupta yenemeyeceğimiz takım yok. Takıma kattığımız yeni oyuncularda ellerinden geleni yaparak bize güç katacaklar. Teknik heyetimiz ve oyuncularımıza güveniyoruz” diye konuştu.

Öte yandan 25,3 yaş ortalaması ile Türkiye liglerinin en genç kadrolarından birine sahip olduklarını vurgulayan Dirikoç, altyapıda da önemli işlere imza attıklarını anlattı. Dirikoç, altyapıdan yetişecek sporcularla Nevşehir’in marka şehir olmaya devam edeceğini sözlerine ekledi.