BURSA (İGFA) – ULUTEK Teknopark, 160’ı aşkın firmanın küresel pazarda rekabet güçlerini artırmak ve yüksek kaliteli üretim gerçekleştirmelerini sağlamak amacıyla TÜBİTAK Bursa Test Analiz Merkezi (BUTAL) ile iş birliği protokolü imzaladı.

Protokol kapsamında firmalar, TÜBİTAK BUTAL’de çok sayıda akredite laboratuvardan oluşan test, analiz ve muayene kompleksinden avantajlı olarak faydalanabilecek.

Bilgiyi teknolojiye dönüştüren protokollerin ortak aklın yolunda önemli adımlar sağladığını belirten ULUTEK Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. İrfan Karagöz, ULUTEK olarak, bilim ve teknolojiye dayalı yöntemlerin ağırlıkta olduğu iş birliklerimizde, kentimizin ve ülkemizin küresel ekonomide rekabet gücünü artırmayı hedeflediklerini söyledi. Karagöz, “Firmalarımız, niteliklerini ve yetkinliklerini aldıkları başarı ödülleriyle birçok kez kanıtlayarak Teknoparkımızı gururlandırdı. Biz de bu başarıyı teşvik etmek gerektiği düşüncesiyle, firma yetkililerimize üretimde kolaylık sağlamak için TÜBİTAK BUTAL ile iş birliğine gitmek istedik. Kurumlar arası bilgi ve tecrübe paylaşımlarının da olacağına inandığımız protokolümüz, akademik tecrübeleri bir araya getirdi” diye konuştu.

‘İŞ BİRLİĞİMİZ STRATEJİK BİR ADIM OLDU’

ULUTEK Teknopark’ın bilişim sektöründe gelişen yenilikçi çalışmalara öncülük ettiğini kaydeden TÜBİTAK BUTAL Genel Müdürü Sedat Aktaş da “ULUTEK ile imzaladığımız protokolümüz, paydaşlarımızla birlikte sürdürülebilir ilişkiler kurarak uluslararası standartlarda bir merkez olmak için ilerlediğimiz yolumuzda stratejik bir adım oldu. Ülke sanayisinin yapıtaşı Bursa’da, bilişim sektörü ekosistemini hareketlendirecek iş birliklerine her zaman açığız” diye konuştu.