ANKARA (İGFA) – İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, altı muhalafet partisinin hafta sonunda Ankara’da yaptığı toplantıyla ilgili olarak “Toplantımız, büyük bir heyecan yarattı. Bu heyecanın sebebi, son derece açık ve nettir. Milletimiz artık, ortak akıl için bir araya gelebilen, milletin ve memleketin meselelerini, birbirleriyle konuşabilen siyasetçiler istiyor” dedi.

“Ben yaptım oldu anlayışından bıkan milletimiz, Partili Cumhurbaşkanlığı Sistemi ile unutulan, istişare kültürünün önemini görüyor” diyen Akşener, “Gerek kurumsal anlamda, gerekse de fikren, farklılaştıkları noktalar olsa da, 6 siyasi parti liderinin, memleket meseleleri için, bir araya gelmesi önemlidir. Bu toplantı nedeniyle, Cumhur ittifakının bileşenlerini, bir garip rahatsızlık almış gibi gözükse de; biz İYİ Parti olarak, bu toplantıyı önemli bir başlangıç olarak görüyoruz” dedi.

“AK Parti sayesinde Türkiye dünyanın en eğitimli motokurye ağına sahip oldu” diyen Akşener, “AK Parti’nin Türkiye’sinde; üniversite mezunu gençlerimiz, teknoloji şirketlerinde çalışacaklarına, kendi girişimleriyle uğraşacaklarına, ne yazık ki, motokuryelik yapmak zorunda kalıyorlar. AK Parti sayesinde; Türkiye, dünyanın en eğitimli motokurye ağına sahip oldu. Bu gençlerimiz, kar, kış demeden, kelle koltukta çalışıyorlar. Günde birkaç paket fazla teslim edebilmek için, can güvenlikleri olmadan çalışıyorlar” diye konuştu.

Pandemiyle birlikte, e-ticaret şirketleri kârlarını katlarken maalesef iyileşmenin kuryelerin çalışma şartlarına yansımadığını ifade eden Akşener, “Motokuryeler, kadrosuz bir şekilde çalıştırılıyor. Sağlık sigortaları yok. Yasal güvenceleri yok. Her yıl, 100’ün üzerinde gencimizi, bu çalışma koşullarına kurban veriyoruz. Onların canı bize emanet. Gençlerimizin, köle gibi çalıştırmalarına, asla izin veremeyiz. Vermeyeceğiz” dedi.

“ERDOĞAN, EDİSON’U MEZARINDA TERS DÖNDÜRÜYOR”

Akşener, konuşmasında ekonomik gidişatın yanı sıra elektrik faturaları yönündeki tartışmalara da değindi. “Aklı ve bilimi reddeden Sayın Erdoğan şimdi de Edison’u mezarında ters döndürmeye karar verdi” diyen Akşener, “Kendisi, AK Parti’den önce sadece gaz lambası ve mum olduğunu iddia etti. Modern bir hayatın birçok unsuru gibi ampulü de Sayın Erdoğan ve arkadaşları keşfetmiş. Ampulü bulan adam Isparta’yı karanlığa mahkum etti” diye konuştu.

https://youtu.be/pJrz_nXqm78